Dátum: 2024 március 28. (csütörtök) | Gedeon, Johanna

16 arany, 7 ezüst és 4 bronzérmet nyertünk a kecskeméti úszó bajnokságon!

Július 5-e és 8-a között Kecskeméten rendezték meg az 50. Országos Gyermek Bajnokságot, ahol az UTE csapatát öt leány és 9 fiúversenyző alkotta.

A versenyen a legeredményesebb klub az UTE lett!

A fiúk 15 versenyszámában 15 arany született! Kiemelném Kós Hubert versenyzőmet, aki egyéni számokban 9 aranyat és 1 bronzérmet, valamint váltókban 4 aranyat és 1 ezüstöt vihetett haza. Az első napon 100 méter pillangón úszott országos csúcsa (57,14) 0,81 másodperccel jobb, mint amit valaha ebben a korosztályban úsztak.

Csicsáky Péter 2 egyéni aranyat, 2 ezüstöt, valamint 4 váltó aranyat szerzett, ami szintén kiemelkedő eredmény! Varga Máté egyéni arany, ezüst és bronz érme, valamint váltó arany és ezüst érme szintén örömteli, hiszen rengeteg sérülés akadályozta az egész szezon folyamán.

Egyéni érmesünk volt Kőhalmi Kornél (3 ezüst), valamint Kontér Lora (1 bronz), aki valamennyi számában bekerült a döntőbe.

Az utolsó nap első versenyében, a 4x100 méter mix gyorsváltóban hatalmas csatában diadalmaskodtunk. Kellemes meglepetésre a 4x200 méter leány gyorsváltónk bronzérmet szerzett, mindenki hatalmas egyéni rekorddal tette hozzá a maga részét. A váltó tagjai: Tankó Beatrix, Böszörményi Boglárka, Márföldi Abigél és Kontér Lora volt.

Az aranyérmes váltóink tagjai voltak még: Ruzicska Péter (aki háton és mellen egyéni pontszerző volt), Ábrahám Levente (aki a váltók mellett 5. lett 200 méter gyorson).

Csapatunk második országos csúcsát a 4x200 m fiú gyors váltó szerezte!

Döntőben 5. helyet szerzett még Hambardzumyan Arshak, aki 1500 m gyorson óriási egyéni csúccsal remekelt. Merész Bence és Horváth Levente egyéni csúcsai is dicséretet érdemelnek, illetve Tankó Beatrix is 5. lett 800 méter gyorson.

Összesen 16 arany, 7 ezüst és 4 bronzérmet nyertünk!

A napra lebontott beszámolónkat az UTE Úszó Szakopsztályának facebook oldalán olvashatják!

GRATULÁLUNK MINDEN VERSENYZŐNEK ÉS EDZŐNEK!