Dátum: 2017 július 28. (péntek) | Szabolcs

Adámi Zsanett kétszer is a dobogóra állhatott a berlini világkupán!

Úszás szakosztály 2017-07-12 Megtekintések száma: 679

Most hétvégén rendezték meg Berlinben a paraúszók világkupáját, ahol – többek között – klubunk paraúszója, Adámi Zsanett is részt vett. A magyar válogatottat – rajta kívül – 15 úszó szállt medencébe.

A magyar paraúszó válogatott mindenkit meglepett a berlini világkupán!  A verseny erős mezőnyében a világkupa első napjain már megmutatták az úszók, hogy a riói paralimpia csak a kezdet volt, továbbra is számolni kell velük a nemzetközi versenyeken. Pap Bianka rögtön az első nap új Európa-csúccsal 200 háton verte a mezőnyt, majd 50 méter háton ezüstérmet nyert, összesen 6 arany, 8 ezüst és 9 bronzérmet nyertek a magyar paraúszók.

Zsani sem szeretett volna lemaradni az éremgyűjtésben, és a 100 méter hátúszásban (az előfutamot és a döntőt is beleértve) nem talált legyőzőre, így aranyérmet nyert. 50 méter háton – bár első helyen végzett az előfutamban –, a fináléban másodikként ért célba, így egy ezüstéremmel gazdagodott.

Adámi Zsanettnek legközelebb a mexikói világbajnokságon szurkolhatunk majd szeptember végén.

Az érmet nyert úszók listáját IDE kattintva lehet megtekinteni!