Dátum: 2017 december 13. (szerda) | Luca

hírek

Klubunk úszói nyerték a XV. Halászlé Kupa összesített pontversenyét!

Úszás szakosztály 2017-11-30 Megtekintések száma: 690

Tizenötödik alkalommal, 2017. november 25-én és 26-án rendezték meg Baján a Halászlé Kupa nyílt úszóbajnokságát, amin természetesen klubunk is nagy létszámban képviselte magát, összesen 23 úszónk 163 alkalommal szállt medencébe a két nap során.

A verseny célja az volt, hogy lehetőséget biztosítson a meghívott magyar és külföldi szakosztályok versenyzői számára rövidpályás versenymedencében.

Az első napon, szombaton 13 arany, 8 ezüst és 5 bronzérem volt a mérleg, vasárnap pedig 8 aranyat, 6 ezüstöt és 3 bronzérmet nyertünk. Ezzel a teljesítménnyel magasan úszóink nyerték meg a csapatversenyt.

Versenyzőink eredményét az alábbi listában lehet elolvasni, napi bontásban.

1. nap

200 m. leány gyorsúszás
1.Tankó Beatrix 2004 UTE 2:12,38 592p Edzője: Magyarovits Zoltán
2. Kontér Lora 2004 UTE 2:12,47 591p

50 m. fiú hátúszás
1. Kós Hubert 2003 UTE 0:26,56 617p Edzője: Magyarovits Zoltán, Chrenkó Máté
2. Varga Máté 2004 UTE 0:27,93 530p

50 m. leány hátúszás
C 1. Böszörményi Boglárka 2004 UTE 0:32,41 498p Edzője: Magyarovits Zoltán

100 m. leány pillangóúszás
B 2. Körtvélyessy Kata 2002 UTE 1:06,31 572p
C 1. Kontér Lora 2004 UTE 1:06,84 558p Edzője: Magyarovits Zoltán

50 m. fiú gyorsúszás
C 1. Kós Hubert 2003 UTE 0:25,25 519p Edzője: Magyarovits Zoltán, Chrenkó Máté
C 3. Horváth Levente 2003 UTE 0:27,57 399p
E 2. Mihály Szabolcs 2007 UTE 0:32,77 237p

50 m. leány gyorsúszás
B 1. Körtvélyessy Kata 2002 UTE 0:28,03 570p Edzője: Magyarovits Zoltán
B 3. Horváth Dorottya 2003 UTE 0:29,09 510p
C 1. Tankó Beatrix 2004 UTE 0:28,41 548p Edzője: Magyarovits Zoltán

100 m. fiú mellúszás
C 2. Varga Máté 2004 UTE 1:10,10 499p
C 3. Ruzicska Péter 2003 UTE 1:10,22 496p
E 3. Mihály Szabolcs 2007 UTE 1:30,53 231p

100 m. leány mellúszás
B 2. Dömötör Réka 2003 UTE 1:18,32 513p
C 1. Kontér Lora 2004 UTE 1:19,03 499p Edzője: Magyarovits Zoltán

100 m. fiú gyorsúszás
C 1. Kós Hubert 2003 UTE 0:55,26 538p Edzője: Magyarovits Zoltán, Chrenkó Máté

100 m. leány gyorsúszás

B 2. Körtvélyessy Kata 2002 UTE 1:00,52 598p
C 1. Tankó Beatrix 2004 UTE 1:01,84 561p Edzője: Magyarovits Zoltán

100 m. fiú vegyesúszás
C 1. Kós Hubert 2003 UTE 1:00,31 596p Edzője: Magyarovits Zoltán, Chrenkó Máté
E 2. Mihály Szabolcs 2007 UTE 1:20,19 253p

100 m. leány vegyesúszás
C 1. Kontér Lora 2004 UTE 1:09,35 577p Edzője: Magyarovits Zoltán

4*50 m. fiú gyorsváltó
3. UTE 1:44,78 503p Kós Hubert (2003) - Ruzicska Péter (2003) - Varga Máté (2004) - Horváth Levente (2003)

4*50 m. leány gyorsváltó
1. UTE 1:53,92 588p Tankó Beatrix (2004)  - Kontér Lora (2004) - Horváth Dorottya (2003) - Körtvélyessy Kata (2002)

2. nap

400 m. fiú gyorsúszás
C 1. Ruzicska Péter 2003 UTE 4:13,43 591p

400 m. leány gyorsúszás
C 2. Tankó Beatrix 2004 UTE 4:37,94 603p

50 m. fiú pillangóúszás
E 2. Mihály Szabolcs 2007 UTE 0:36,04 221p
B 1. Körtvélyessy Kata 2002 UTE 0:29,91 541p Edzője: Magyarovits Zoltán
C  1. Kontér Lora 2004 UTE 0:30,69 501p Edzője: Magyarovits Zoltán
C 3. Tankó Beatrix 2004 UTE 0:31,00 486p

100 m. fiú hátúszás
C 1. Kós Hubert 2003 UTE 0:59,34 561p Edzője: Magyarovits Zoltán, Chrenkó Máté
C 2. Varga Máté 2004 UTE 1:00,60 526p
E 2. Mihály Szabolcs 2007 UTE 1:17,93 247p

50 m. fiú mellúszás
C 1. Kós Hubert 2003 UTE 0:31,15 532p Edzője: Magyarovits Zoltán, Chrenkó Máté

50 m. leány mellúszás
C 1 . Kontér Lora 2004 UTE 0:36,32 498p Edzője: Magyarovits Zoltán

200 m. fiú vegyesúszás
C 1. Kós Hubert 2003 UTE 2:10,21 628p Edzője:  Magyarovits Zoltán, Chrenkó Máté
C 3. Ruzicska Péter 2003 UTE 2:14,82 566p

200 m. leány vegyesúszás
C 2. Kontér Lora 2004 UTE 2:27,87 598p

4*50 m. fiú vegyesváltó
3. UTE/2003 és idősebb 1:54,04 455p Varga Máté (2004)  - Ruzicska Péter (2003)  - Kós Hubert (2003) - Horváth Levente (2003)

4*50 m. leány vegyesváltó
2. UTE/2004 és idősebb 2:08,13 505p Böszörményi Boglárka (2004)  - Dömötör Réka (2003)  - Kontér Lora (2004)  - Körtvélyessy Kata (2002)

4*50 m. fiú vegyesváltó
1. UTE/2004 és fiatalabb 2:03,78 356p Varga Máté (2004)  - Merész Bence (2004)  - Németh Ádám (2005)  - Hambardzumyan Arshak (2004)

GRATULÁLUNK AZ EDZŐKNEK ÉS A VERSENYZŐKNEK!

Képek

UTE Kiállítás című gallériából ízelítő

Videó

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!

1%

Mi az, amivel megőrizheted a gyermekeid egészségét?
Mi az, amivel segítheted olimpikonjaink felkészülését?
Mi az, amivel segítheted kedvenc klubodat?
Mi az, amit igyen adhatsz tavalyról?

UTE az utánpótlásért Adószám: 18165159-1-41