Dátum: 2024 május 25. (szombat) | Orbán

Két nap alatt két aranyérmet nyert Kiss Nikolett

Mint már írtunk róla, a péntektől vasárnapig megrendezett balatonfüredi 2. FINA Junior Nyíltvizi Világbajnokságon Kiss Nikolett már szerzett egy aranyérmet.

Szombaton egy szoros befutóval nyerte meg a junior 7,5 km-es úszást, majd vasárnap Kiss Attilával és Orosz Ádámmal karöltve közel nyolc másodperccel megelőzve az orosz csapatot végzett az első helyen és szerezte meg a második aranyérmét. Interjúnk az éremátadás után készült.

A szombati úszás után fél napom volt pihenni a vasárnapi csapatverseny előtt. A 2014. júliusi zágrábi Ifjúsági Európa Bajnokság óta úszunk együtt a fiúkkal (ott a második helyen végzett a trió – szerk.). Az úszás alatt nem nagyon kaptunk semmifajta infót arról, hogy hogy állunk, csak azt tudtuk, hogy jó lenne utol érni az angolokat. A verseny előtt nem nagyon terveztünk érmeket, úgy jöttünk ide, hogy meglátjuk mi lesz” – nyilatkozta a kétszeres Junior Világbajnok, Kiss Nikolett.

(fotó: musz facebook)