Dátum: 2020 november 24. (kedd) | Emma

hírek

REMEKELTEK AZ UTE ÚSZÓI

Elkezdődött az ifjúsági és serdülő országos bajnokság a Tüske Uszodában: a nyitó napon Kós Hubert, Nyirádi Réka, Cserfalvi Olaf és Csulák Lia is duplázott.

Több, mint hatszáz úszó részvételével, a korosztályokat délelőttre, illetve délutánra osztva, időfutamos rendszerben – azaz nem rendeznek külön előfutamokat és döntőt – startolt el csütörtök reggel az ifjúsági és serdülő úszó országos bajnokság a fővárosi Tüske Uszodában.

A serdülők mezőnyében reggel a Vasas SC versenyzői vitték el a show-t: Cserfalvi Olaf 100 m háton és 200 m pillangón, míg Bujdosó Zsombor 100 m mellen nyert. A lányok közül Csulák Lia emelkedett ki, 1500 m gyorson és 200 m pillangón is győzött a nyitó napon. A korosztály érdekessége, hogy a viadal az idén nem csak országos bajnokság, hanem ORV is Ausztria, Csehország és Szlovákia részvételével, az osztrák fiú 100 m mellen és 200 m pillangón aratott sikerét leszámítva azonban valamennyi számban hazai úszó állhatott fel így is a dobogó tetejére.

Délután az ifjúságiak nyitányán az UTE versenyzői voltak a legeredményesebbek: Kós Hubert (100 m hát, 200 m pillangó és Nyirádi Réka (50 n gyors, 200 m pillangó) egyaránt duplázott. De mások mellett aranyérmet ünnepelhetett még a 400 m-es gyorsúszás junior-világbajnoka Zombori Gábor, ezúttal 100 m mellen, a junior Eb-ezüstérmes Mihályvári Farkas Viktória (800 m gyors), valamint az Európa-bajnoki ezüstérmes Szilágyi Liliána húga, Gerda is, ő 100 m háton volt a leggyorsabb.

Ifjúsági országos bajnokság, 1. nap (győztesek)
Fiúk. 50 m gyors: Hajagos Adriel (HSÚVC) 23.11, 1500 m gyors: Kovacsics Márk (UTE) 15:42.33, 100 m hát: Kós Hubert (UTE) 55.71, 100 m mell: Zombori Gábor (Budafóka SE) 1:03.56, 200 m pillangó: Kós Hubert 1:59.49.


Lányok. 50 m gyors: Nyirádi Réka (UTE) 26.02, 800 m gyors: Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 8:40.17, 100 m hát: Szilágyi Gerda (Stamina TK) 1:01.71, 100 m mell: Suba Zsófi (Hajdúszoboszló) 1:11.71, 200 m pillangó: Nyirádi Réka 2:11.03.


Serdülő országos bajnokság, 1. nap (győztesek)
Fiúk. 50 m gyors: Magda Boldizsár (Parafa Úszó Klub) 23.64, 1500 m gyors: Gálicz László (FTC) 15:57.74, 100 m hát: Cserfalvi Olaf (Vasas SC) 58.15, 100 m mell: Bujdosó Zsombor (Vasas SC) 1:06.44, 200 m pillangó: Cserfalvi Olaf 2:03.62.


Lányok. 50 m gyors: Pádár Nikoletta (Szegedi Úszó Egylet) 26.44, 800 m gyors: Csulák Lia (Érdi Úszó Sport Kft.) 8:50.78, 100 m hát: Komoróczy Lora Fanni (Bálinti Úszó Egyesület) 1:04.11, 100 m mell: Barna Bianka Dorottya (Nyíregyházi Sportcentrum) 1:12.69, 200 m pillangó: Csulák Lia 2:15.66.

(forrás és fotó: https://www.utanpotlassport.hu/2020/11/12/uszas-kos-hubert-duplazott-de-a-junior-vilagbajnok-zombori-gabor-is-nyert-a-korosztalyos-ob-elso-napjan/?fbclid=IwAR2VpuSgnNqCyj2pp5mSAW7JOX3cXfpkD8lkWbC3Fn-Dm1Ao5-Qzc2JsSKo)

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!

1%

Mi az, amivel megőrizheted a gyermekeid egészségét?
Mi az, amivel segítheted olimpikonjaink felkészülését?
Mi az, amivel segítheted kedvenc klubodat?
Mi az, amit igyen adhatsz tavalyról?

UTE az utánpótlásért Adószám: 18165159-1-41