Dátum: 2024 március 29. (péntek) | Auguszta

Szakmai értékelés

CXXIII. Országos Bajnokság  Széchy Tamás emlékére

2021.03.23-28 Budapest Duna aréna

1.nap döntők:

Az első nap Kapás Boglárka 200m pillangón remek idővel győzött, a délutáni előfutamban a világbajnoki idejét hét századmásodpercre megközelítette. Nyírádi Réka szintén kiválló időt elérve megszerezte élete első felnőtt bajnoki érmét.

Gyurta Gergely 1500m gyorson szépen felépített versenyzéssel  bajnoki címet szerzett, ugyanebben a számban Kovacsics Márk negyedik helyezése kiválló, az ideje pedig az Európa-bajnoki csapatba kerülésre is esélyt jelent. Hambardzumyan Arshak 23 másodperces egyéni csúcsjavítással hetedik helyezést ért el.

2.nap döntők:

Kapás Boglárka 400m gyorson szerzett aranyérmet, a 4x200m női gyorsváltó pedig három utánpótláskorú versenyzővel és Bogival a harmadik helyet szerezte meg.

Kós Hubert az előfutamban 200m vegyesen junior Európa-csúcsot , olimpiai „A” szintet úszott, ezzel ebben a számban az olimpiai csapatban az első helyre került. Jelenleg ez a világ idei második legjobb ideje.

Kovacsics Márk 400m gyorson remek versenyzéssel az ötödik helyet szerezte meg.

Ábrahám Minna serdülő  úszónk óriási egyéni rekorddal 4.lett a felnőtt mezőnyben, ezzel közel került az ifjúsági Európa bajnoki szinthez.

3. nap döntők:

Ábrahám Minna 400m vegyesen remek versenyzéssel negyedik helyen végzett, Kós Hubert pedig az ötödik helyet szerezte meg.

Nyíradi Réka 200 háton hatalmas egyéni csúccsal, remek taktikai érzékkel felepitett úszassal bronz érmet szerzett.

A 4x100 méteres gyors váltóban fiatal csapatunk három ifjúsági és egy serdülő versenyzővel  nagy csatában 4.helyezett lett, 0.06 másodperccel lemaradva a dobogóról.

4. nap döntők:

Az utolsó nap legnagyobb bravúrja az csak utánpótlás versenyzőkkel felálló 4x100m női gyorsváltó volt ahol Tankó Beatrix fantasztikus hajrájával a második helyen ért célba az UTE csapata.

Kapás Boglárka az előfutamban óriási egyéni csúccsal nyitott 100m pillangón ami „B” szintet jelent számára és jó előjel a 200m pillangó szempontjából. A döntőben újra sikerült egy percen belül teljesíteni így bronzérmet szerzett.

Kós Hubert fantasztikus úszással Milák Kristófot megszorítva óriási idővel ezüstérmet szerzett.

Kovacsics Márk 800m gyorson remek versenyzéssel negyedik helyet szerzett, ugyanebben a számban Gyurta Gergely bronzérmes lett.