Dátum: 2021 június 20. (vasárnap) | Rafael

ÚSZÓ EB EREDMÉNYEINK

Az Újpesti Torna Egylet úszószakosztályának szereplése a 2021. Európa-bajnokságon

A hazai rendezésű Európa-bajnokságra a felnőtt versenyzők az olimpia közelsége miatt, a fiatalabbak pedig saját korosztályos Európa-bajnokságuk miatt tekintettek úgy mint felkészülési versenyre. Edzőtáborból érkezve a kihívás az volt hogy így is próbáljanak meg olyan időeredményeket elérni ami a Magyar bajnoksághoz képest előrelépést jelent.

Kapás Boglárka fő számában 200m pillangón megvédte Glasgowban szerzett Európa-bajnoki címét, új egyéni csúccsal tudott győzni. 400m gyorson bronzérmet szerzett, a 4x200m gyorsváltó befutó tagjaként egyéni legjobbját úszva Federica Pellegrinit maga mögött tartva ezüstérmet szerzett. 400m vegyesen az előfutamban harmadik időt érte el, de mivel két Magyar versenyző végzett előtte így ebben a számban nem jutott döntőbe.

Kapás Boglárka 1993

400m vegyes4:40,40

200m pillangó 2:06,50 1.hely

400m  gyors 4:06,90 3.hely

4x200m  gyorsváltó 1:57,5  2.hely

Gyurta Gergely két versenyszámban indult, ő talán kicsit fáradtabban érkezett az Európa-bajnokságra mint a válogatott többi tagja, 800m -en már egészen közel úszott az egyéni legjobbjához.

Gyurta Gergely 1991

800m gyors 8:03,83 22.hely

1500m  gyors 15:18,85 13.hely

Kós Hubert 200m vegyesen döntőbe jutott ahol ötödik helyen végzett. A középdöntőben elért 1:56,99 ideje nem csak korosztályos országos csúcs, hanem ifjúsági világcsúcs is egyben. Az olimpiára készülve , első felnőtt nagy versenyén döntőbe jutott, ez a tapasztalatszerzés szempontjából sokat adott neki.  100m pillangón rendkívül erős mezőnyben jól versenyzett, tapasztalatot szerzett és  délelőtt megközelítette egyéni legjobbját. A 4x100m férfi vegyesváltó tagjaként 10.helyezést ért el.

Kós Hubert 2003

200m vegyes 1:57,58 5.hely

100m pillangó 51,52 12.hely

Kovacsics Márk mindkét versenyszámában élete legjobb délelőtti idejét úszta, szépen versenyzett, felnőtt a feladathoz ebben a kemény mezőnyben.

Kovacsics Márk 2002

1500m gyors 15:35,95 15.hely

800m gyors 8:09,88 30.hely

Nyírádi Réka 200m háton nagyszerű egyéni csúccsal a délelőtti előfutamban 5.helyen végzett, de mivel két Magyar lány megelőzte így nem jutott döntőbe, de ideje mindenképp bíztató az Ifjúsági Európa-bajnokságra készülve.